Dentální hygiena

Účelem dentální hygieny je předcházet nemocem v dutině ústní, jako je zubní kaz nebo onemocnění dásní. Tuto činnost v naší ordinaci provádí dentální hygienistka.

Její hlavní náplní je naučit Vás správně pečovat a chrup. Pomůže s výběrem pomůcek potřebných ke správné péči o Váš chrup a naučí Vás je správně používat. Dále Vám odstraní zubní kámen a odstraní barevné pigmenty z povrchu zubu.

Důvodů, proč pravidelně absolvovat dentální hygienu je několik. Při správné péči si zachováte zuby do pozdního věku. Platí, že čistý zub neonemocní zubním kazem a nemůžete o něj přijít v důsledku parodontitidy. Dalším důvodem je finanční stránka. Prevence a tím pádem udržení zdravých zubů je nesrovnatelně levnější než jejich náhrada. Při pravidelné spolupráci s hygienistkou navíc dostanete zvýšenou garanci na výkony a výrobky zhotovené lékařem.

Dentální hygienu je vhodné absolvovat alespoň jedenkrát ročně, při zvýšeném riziku zubního kazu dvakrát ročně. Pacientům s parodontálním postižením se doporučuje navštívit hygienistku každé 4 měsíce.

 

Před a po dentální hygiene